İşbirliği Etkinlikleri

 

AİA Organizasyonuna Lİ-DER Destek Veriyor

“Lisanssız Elektrik Üretimi Derneği (Lİ-DER)”, AİA kapsamında olan ve İtalya Asya ve Akdeniz Enstitüsü’nün (ISIAMED) bünyesinde faaliyet gösteren Türk-İtalyan Dostluk ve İşbirliği Derneği koordinasyonunda düzenlenen “İkili Görüşmeler Etkinliği”ne destek olmaktadır. İtalyan yenilenebilir enerji sektöründen firmaların da arasında olduğu bu heyetin, üyelerimizle yakın ilişki içine girmesinin faydalı olacağını düşündüğümüzden, vakit kaybetmeden ikili görüşme etkinliğine kayıt olmanızı öneririz.

» Ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

 


 

Lisanssız Elektrik Üretim Derneği (Lİ-DER), Enerji Alanındaki İşbirliği Etkinliklerinin Birincisini 10-11 Aralık Tarihlerinde İstanbul Conrad Otel’de Gerçekleştirdi

Ülkemiz enerji sektörüne yönelik faaliyetlerine hız kesmeden devam eden Lİ-DER, 12-13 Aralık 2012 tarihlerinde İstanbul Conrad Otel‘de düzenlenen “Almanya-Türkiye Enerji Forumu” öncesinde, Berliner Solar Network (BSN) ve Eclareon organizatörlüğünde, 10-11 Aralık 2012 tarihlerindeki toplantıları organize etmiştir.

10 Aralık’ta düzenlenen ilk gün toplantılarına, Almanya’dan gelen firmalar Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü yetkilileri ve Lİ-DER Yönetim Kurulu ile bir araya gelmiş, Alman firmalara Türk enerji piyasası anlatılmıştır. İkinci gün ise Alman firmalar ile Türk firma ve yatırımcılar bir araya gelerek ikili görüşme etkinlikleri düzenlenmiştir. Toplantılarda iki ülke firmaları arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi ve yabancı firmalar için piyasadaki fırsatlar ve beklentilerin yanında, Alman firmaların tecrübelerinden yararlanılarak ülkemiz enerji sektörünün sorunları ile çözüm önerileri üzerine değerlendirmeler ve ikili görüşmeler yapılmıştır.

Hem yerli hem de Alman firmalar açısından oldukça verimli geçen iki günlük bu toplantıların, “İşbirliği Toplantıları” adı altında önümüzdeki sene de enerjinin farklı alanları ve farklı ülke firmalarına yönelik olarak sürdürülmesi için gerekli çalışmalarımız sürdürülmektedir.