Yapılan Etkinlikler

 

Lİ-DER, Enerji Verimliliği Derneği (ENVER)’ de
26 Mart 2015

26.03.2015 tarihinde gerçekleşen “Enerji Verimliliği Derneği (ENVER) Yeni Dernek Merkez Binası Açılış ve TSE İşbirliği ile hazırlanan Enerji Verimli Ürün Etiketi Tanıtım Toplantısı” konulu etkinliğe Lİ-DER Dernek Başkanı ve aynı zamanda ENVER Yönetim Kurulu Üyesi olan Başkanımız Sayın Yalçın KIROĞLU’ da katıldı.

Başkanımız Sayın Yalçın Kıroğlu, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımız Sayın Taner Yıldız’dan “Enerji Verimli Sanayi Projesi Destek Sponsorluğuna Desteğimiz” adına Teşekkür plaketi almıştır.


 

Lİ-DER İstanbul Sanayi Odası‘nda
9 Aralık 2014

09.12.2014 tarihinde düzenlenen “Sanayide Yenilenebilir Enerji Kullanımı ve Örnek Ab Uygulamaları” konulu etkinliklikte Başkanımız Sayın Yalçın KIROĞLU “Endüstriyel Elektrik Tüketiminde Yenilenebilir Enerji Kullanımının Ekonomisi” konulu oturumun başkanlığını yapmıştır.

 


 

İzmir SolarTR  Konferans ve Sergisi
19-21 Kasım 2014

Başkanımız Sayın Yalçın KIROĞLU 19-21 Kasım 2014 İzmir’de düzenlenen SolarTR etkinliğinde derneğimiz adına konuşmacı olarak katılım göstermiştir.

 


 

Adıyaman Yenilenebilir Enerji Zirvesi
13-14 Kasım 2014, Adıyaman

İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen etkinliğe Başkanımız Sayın Yalçın KIROĞLU konuşmacı olarak katılmıştır.

 


 

Lİ-DER Türkiye Rüzgar Enerji Kongresi’nde (TUREK)
6-7 Kasım 2014, WOW Center Kongre Merkezi

Başkanımız Sayın Yalçın KIROĞLU 6-7 Kasım 2014 WOW Center Kongre Merkezinde düzenlenen etkinlikte derneğimiz adına konuşmacı olarak katılım göstermiştir.

 


 

RENSEF 2. Yenilenebilir Enerji Sistemleri ve Enerji Verimliliği Fuarı
30 Ekim – 2 Kasım 2014, İstanbul

 


 

Photovoltaic Workshop
6-17 Haziran 2014, İstanbul

 


 

Lİ-DER “ICCI 2014 Uluslararası Enerji ve Çevre Konferansı” Etkinliği’nde
24-26 Nisan 2014, İstanbul

Anadolu Ajansı’nın Başkanımız İle Röportaj Görüntüleri

 


 

Enerji Yatırımlarında Vergi ve Teşvikler Eğitimi
22 Nisan 2014

 


 

Lİ-DER “İstanbul Carbon Summit” Etkinliği’nde
3-5 Nisan 2014, İstanbul


 

Lİ-DER Gaziantep Enerji Zirvesi’nde
21 Şubat 2014, İstanbul

 


 

Lİ-DER 2.Yenilenebilir Enerji Konferansı’nda

 


 

Başkanımız Yalçın Kıroğlu, 13.02.14 tarihinde düzenlenen girişimci kulübü etkinliğinde sektöre dair değerli görüşlerini paylaştılar.

 


 

Sayın Başkanımız Yalçın Kıroğlu CNBC-E’de Canlı Yayında

9 Aralık 2013, CNBC-E

 


 

Li-DER Fotovoltaik Sempozyumu’nda

3 Aralık 2013, İSTANBUL

 


 

Li-DER “Van Yenilenebilir Enerji Sempozyumu 3″te!

28 Kasım 2013, VAN


 

Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi

27-28 Kasım 2013, İSTANBUL

Ayrıntılı bilgi için;

»   http://www.wicsummit.com/


 

 

RENSEF Yenilenebilir Enerji Sistemleri ve Enerji Verimliliği Fuarı

31 Ekim – 3 Kasım 2013, ANTALYA

Ayrıntılı bilgi için;

»   http://www.rensef.org/tr/


 

EİF Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı

24-25 EKİM 2013, ANKARA

Ayrıntılı bilgi için;

»   http://energy-congress.com/


 

10-11 Ekim 2013 Karapınar Güneş Enerjisi Paneli

Sayın Başkanımız Yalçın KIROĞLU 10 Ekim 2013 Çarşamba günü Karapınar Güneş Enerjisi Paneli’ne Lİ-DER adına konuşmacı olarak katılım göstereceklerdir.


 

Rüzgar Enerjisi Sektöründe “Türkiye-Danimarka Teknoloji İşbirliği Semineri ve İkili Firma Görüşmeleri

26 haziran 2013

 


 

Li-Der Solarex 2013

 


 

IRENEC 2013

Ayrıntılı bilgi için;

»   http://www.eurosolar.org.tr/
»   http://www.irenec2013.com/


 

ELEX 2. Elektrik Çevrimi İletimi ve Dağıtımı Fuarı


 

IRENEC 2013 – 3. Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı

27-29 Haziran 2013


 

Türkiye – Hindistan Yenilenebilir Enerji Alanında İşbirliği Toplantısı

27 Haziran 2013


 

Türkiye – Hindistan Yenilenebilir Enerji Alanında İşbirliği Toplantısı

27 haziran 2013


 

Ege Üniversitesi 2.Ulusal Enerji Verimliliği Zirvesi

 


 

Lİ-DER, DEİK Türk Mısır İş Konseyi Ortak Toplantısında

DEİK / Türk-Mısır İş Konseyi tarafından, İş Konseyi Karşı Kanadı Mısırlı İşadamları Derneği (EBA) işbirliği ile Mısır Başbakanı Sn. Hisham Qandil ve Mısır Yatırım Bakanı Sn. Osama Saleh’in katılımlarıyla 10 Mayıs 2013 tarihinde Türk-Mısır İş Konseyi Ortak Toplantısı düzenlendi.

Sözkonusu program kapsamında Mısır Turizm Kalkınma İdaresi CEO’su Sn. Tarek Saad El Dine tarafından Mısır’da Turizm Sektöründe Yenilenebilir Enerji Projeleri başlıklı bir sunumun da gerçekleştirileceği “İşbirliği Fırsatları” çalıştayında,  Derneğimiz adına Yönetim Kurulu Başkanımız Yalçın Kıroğlu ‘’Türkiye’de yenilenebilir enerji sektörünün mevcut durumu ve potansiyeli’’ hakkında sunum yapmışlardır.


 

Lİ-DER Balıkesir’de

Lİ-DER, “Şehir Etkinlikleri” kapsamındaki ikinci etkinliğini, Balıkesir Sanayi Odası ile beraber Balıkesir’de düzenlemeyi planlamaktadır. 29 Mart 2013 tarihinde Balıkesir Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek olan etkinliğin, hem bölgedeki sanayici ve yatırımcıların sektörü daha iyi tanımalarına hem de enerji sektörünün ve bölgenin gelişimine katkısı olacağına inanmaktayız.

Devamı için buraya tıklayınız »

 

 

 

 

 


 

Lİ-DER Bartın’da

Sayın Bartın Valisi Bülent Savur’un talebi  ve daveti ile düzenlediği ‘’Lisanssız Elektrik Üretimi’’ konulu seminere Li-DER Yönetim Kurulu Başkanımız Yalçın Kıroğlu konuşmacı olarak katılmışlardır.

Seminerde Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü İsa Şeker, İl Sağlık Müdürü Dursun Koç ve Bartın’daki tüm resmi kurumların yöneticileri bulunmuşlardır. Yaklaşık 250 katılımcıya, kendi elektriklerini nasıl üretecekleri ve Lisanssız Elektrik Üretimi ile ilgili bilgi verilmiştir. Sayın Bartın Valisi Lisanssız Elektrik Üretimi Derneği Yönetim Kurulu Başkanımız Yalçın kıroğlu’na destekleri için bizzat teşekkür etmişlerdir.


 

Lİ-DER ICCI’da

Lisanssız Elektrik Üretimi Derneği olarak 24,25,26 Nisan Tarihlerinde ICCI  2013- Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarındaydık. Hem stand açarak sektörümüzle ile ilgili bilgilendirme yaparken, hem de ‘’Yeni Elektrik Kanunu’nun Getirdikleri , Lisanssızda Yepyeni Bir Dönem’’ Başlığıyla Li-der özel oturumu yaptık. EPDK Elektrik Piyasası Daire Başkanı Ahmet Ocak’ın da konuşmacı olarak katıldığı oturumumuzun moderatörüğünü, Li-der Yönetim Kurulu Başkanı YaLçın KIROĞLU yaptı.


 

Lİ-DER UEVF 2013’te

4. Ulusal Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı’nda ‘’Enerji Arz Güvenliği ve İklim Değişkliği Bağlamında Yenilebilir Enerji ‘’ başlıklı bir panel düzenledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir enerji Genel Müdürü Yusuf Yazar’ın oturum başkanı olduğu panelde, bakanlığın daveti üzerine oturuma katılan, Lisanssız Elektrik Üretimi Derneği Yönetim Kurulu Başkanımız Yalçın Kıroğlu Türkiye’de Lisanssız Elektrik Üretimi konulu prezantasyonu ile takdir topladı.


 

Lİ-DER IZKA ile Beraber

İzmir Kalkınma Ajansı’ nın talebi üzerine ‘’Yenilenebilir Enerji Ve Çevre Teknolojileri  mali destek Programı’’nın tanıtım ve bilgilendirme toplantılarına Lİ-DER olarak Yönetim Kurulu Başkanımız Yalçın Kıroğlu katılmışlardır.

Konak’ta İZKA’Nın kendi seminer salonunda ve Çiğli’de ki Atatürk Organize Sanayi seminer salonunda  gerçekleştirilen toplantılara katılan Lisanssız Elektrik Üretimi Derneği Başkanı Yalçın Kıroğlu , Yenilenebilir Enerji kaynaklarından lisanssız elektrik üretimine yönelik detaylı bilgiler verdiler.


 

Li-DER İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde

İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü’nün düzenlediği ‘’Değişen Dünyanın Tüketilen Sektörü , Enerji’’ konulu seminere Lİ-DER Yönetim Kurulu Başkanımız Yalçın Kıroğlu katılmışlardır. Lİ-DER olarak öğrencilere ve diğer katılımcılara pazar anlatılmış , yeni mezunlara iş fırsatlarıyla ilgili yönlendirmeler yapılmıştır. Endüstri Mühendisliği Kurul üyesi Damla Sözen, Başkanımıza destekleri için plaket takdim etmişlerdir.


 

Lisanssız Elektrik Üretim Derneği (Li-Der), Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sn Taner Yıldız Ve Diğer Üst Düzey Yetkililerin Katıldığı Bir Törenle Açılışını Gerçekleştirdi!

Derneğimiz, 26 Eylül 2012 tarihinde EPDK Konferans salonunda Sn Taner Yıldız’ın katılımıyla açılış lansmanını gerçekleştirmiştir. Ayrıntılar anasayfada!


 

Lisanssız Elektrik Üretim Derneği (Li-Der), Enerji Alanındaki İşbirliği Etkinliklerinin Birincisini 10-11 Aralık Tarihlerinde İstanbul Conrad Otel’de Gerçekleştirdi!

Ülkemiz enerji sektörüne yönelik faaliyetlerine hız kesmeden devam eden Lİ-DER, 12-13 Aralık 2012 tarihlerinde İstanbul Conrad Otel‘de düzenlenen “Almanya-Türkiye Enerji Forumu” öncesinde, Lİ-DER, Berliner Solar Network (BSN) ve Eclareon organizatörlüğünde, 10-11 Aralık tarihlerindeki toplantıları organize etmiştir.

10 Aralık’ta düzenlenen ilk gün toplantılarına, Almanya’dan gelen firmalar ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü yetkilileri ve Lİ-DER Yönetim Kurulu ile bir araya gelmiş, Alman firmalara Türk enerji piyasasıanlatılmıştır. İkinci gün ise Alman firmalar ile Türk firma ve yatırımcılar bir araya gelerek ikili görüşme etkinlikleri düzenlenmiştir. Toplantılarda iki ülke firmaları arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi ve yabancı firmalar için piyasadaki fırsatlar ve beklentilerin yanında, Alman firmaların tecrübelerinden yararlanılarak ülkemiz enerji sektörünün sorunlarıile çözüm önerileri üzerine değerlendirmeler ve ikili görüşmeler yapılmıştır.

Hem yerli hem de Alman firmalar açısından oldukça verimli geçen iki günlük bu toplantıların, “İşbirliği Toplantıları” adı altında önümüzdeki sene de enerjinin farklı alanları ve farklı ülke firmalarına yönelik olarak sürdürülmesi için gerekli çalışmalarımız sürdürülmektedir.


 

Lisanssız Elektrik Üretimi Derneği (Li-Der), Tuskon Ve BUV Tarafından Organize Edilen Enerji Çalıştayına Katıldı!

Almanya ve Türkiye arasındaki enerji işbirliği çerçevesinde, TUSKON ve Alman Bundesverband der Unternehmervereinigungen e.V (BUV) tarafından Almanya ve Türkiye’de bulunan derneklerin arasındaki işbirliğini geliştirmek için organize edilen çalıştay 12 Aralık tarihinde gerçekleştirildi.

Çalıştayda Lİ-DER Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Kıroğlu tarafından bir sunum yapılmış, Alman dernekleri ile işbirliği imkanları araştırılmıştır.