Ziyaretler

 

EPDK Yönetim Kurulu Başkanı Sn Hasan Köktaş 19 Haziran 2012 Tarihinde Derneğimiz Yönetim Kurulu’nu Makamında Kabul Etti

Lisanssız Elektrik Üretimi Derneği (Lİ-DER) Yönetim Kurulu olarak EPDK Başkanı’na 19 Haziran 2012 tarihinde bir ziyarette bulunduk. Enerji sektöründeki firmaların ve derneklerin görüşlerine ve sektöre yaptıkları katkıya son derece önem veren Sn Köktaş, derneğimize de her türlü desteği vereceklerini belirtmişlerdir. Ziyaretimiz esnasında Sn Başkan özellikle, derneğimizin de çok önem verdiği ve gelecek planları arasında bulunan sektörün bilgilendirilmesi amacıyla etkinlikler düzenlenmesi ve teknik elemanların eğitilmesi konularına ağırlık vermemiz gerektiğini belirtmişlerdir. Ayrıca, derneğimizin kendi alanında çıkarılan bütün kanun, yönetmelik ve tebliğler üzerine ciddi olarak eğilmesi ve sektörden mevzuat hakkında her türlü geri dönüşün kendilerine iletilmesinin de önemli olacağını belirtmişlerdir.  

Derneğimizin oluşum nedenleri ve gelecek planlarının yanında, sektörün önümüzdeki zamanlarda geleceği nokta ve muhtemel değişikliklerin de konuşulduğu toplantımızın sonunda Sn Başkan, Derneğimize ve yapacağımız bütün faaliyetlere EPDK olarak her türlü desteği vereceklerini belirtmişlerdir.

 

 

Enerji Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Sn. Yusuf Yazar Makamında Ziyaret Edildi

 

Derneğimiz Yönetim Kurulu, 19 Haziran 2012 tarihinde Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Sn. Yusuf Yazarı ziyaret etmiş, ziyaret sırasında Genel Müdür Yrd. Sn. Atilla Gürbüz, Proje Dairesi Bşk. Sn. Zafer Karayılanoğlu, Yenilenebilir Enerji Kaynakları Dairesi Bşk. Sn. Sebahattin Öz ile Destek ve Denetim Dairesi Bşk. Sn. Fatih Yazıtaş da hazır bulunmuşlardır. Sn. Genel Müdür derneğimizin kuruluşunun sektöre bir hareket getireceğini, bu tip derneklerin sektörün düzgün işleyişi açısından çok önemli olduğunu belirtmişlerdir. Sn Yazar ayrıca, bakanlık tarafından alınan her türlü kararın sektöre olan etkilerinin ve sektördeki fiili durumun kendilerine iletilmesinin sektörün geleceği ve piyasanın izlenmesi açısından son derece önemli olduğunu belirtmişlerdir. Derneğimizin çok önem verdiği yerli üretim destekleri ve standartların oturtulması konularının da konuşulduğu toplantı son derece verimli geçmiş, bakanlığın her türlü desteğinin yanımızda olduğunu bilmek bizi mutlu etmiştir.

 

Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği Yetkilileri ile 19 Haziran 2012 Tarihinde ELDER Ofisinde Görüşüldü

Lisanssız sektörünün en önemli aktörlerinden olan ELDER’in Genel Koordinatörü Sn Uğur Yüksel, AYDEM Elektrik Dağıtım’dan Hukuk Müşaviri Sn Erkul Özlü ve MEK Enerji ve Yatırım Danışmanlık’tan Sn Mehmet Kösekahyaoğlu’nun katıldığı toplantıda, iki derneğin tanışması sağlanmış, Lİ-DER olarak kuruluş sürecimiz ve gelecek planlarımız kendilerine anlatılmıştır. Toplantıda, ayrıca, dağıtık üretimin geleceği ve lisanssız sektörünün genel problemleri üzerine karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmuş ve önümüzdeki süreçteki potansiyel işbirlikleri üzerine görüşmeler yapılmıştır.

 

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) Yönetim Kurulu Başkanı ile 20 Haziran Tarihinde Görüşüldü

TÜREB Yönetim Kurulu Başkanı Sn Mustafa Ataseven ve Dernek İdari İşler Müdürü Sn Elif Gürel ile iki derneğin birbirini tanıması adına oldukça faydalı bir görüşme yapılmıştır. Rüzgar enerjisi alanındaki sivil toplum kuruluşları arasındaki en önemli ve aktiflerden olan TÜREB’in tecrübelerinden faydalanmanın ve ortak faaliyetlerde bulunmanın, derneğimize büyük bir fayda katacağı her iki tarafında hem fikir olduğu bir konu olmuştur.

 

Lİ-DER Yönetim Kurulu Enerji Gazetecileri Derneğini (EGAD) Ziyaret Etti

20 Haziran 2012’deki ziyaretimizde, EGAD Yönetim Kurulu Başkanı, Zaman Gazetesi’nden Sn İsmail Altunsoy ile Yönetim Kurulu Üyesi Habertürk Gazetesi’nden Sn Olcay Aydilek Derneğimiz Yönetim Kurulu’nu karşılamışlardır. Toplantıda, iki derneğin işbirliği imkanı, sektöre getirecekleri katkılar, sektörün genel sorunları konuşulmuş, ayrıca bu alanda çalışan basın mensuplarının enerji sektörü hakkında bilgilendirilmesi ve gerekirse eğitilmesi konusunda fikir birliğine varılmıştır.

 

GENSED Yönetim Kurulu Bşk. Sn. Prof. Dr. Şener Oktik 5 Temmuz 2012 Tarihinde Ziyaret Edildi

Aynı zamanda Şişecam Holding Ar-Ge Direktörü olan Sn Oktik, derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Yalçın Kıroğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Sn Mürşat Özkaya tarafından ziyaret edilmiş, sektör hakkında oldukça faydalı bir görüşme yapılmıştır. Derneğimiz, sektörde çalışan derneklerin bir arada ve eşgüdümlü olarak çalışması gerektiği esasından hareketle, güneş sektörünün en önemli ve en büyük derneği olan GENSED ile işbirliği içinde çalışmayı arzu ettiğini dile getirmiştir. Sn Oktik’te hem lisanssız hem de güneş sektörünün geleceği açısından işbirliği yapmanın son derece önemli olduğunu belirtmişlerdir.

 

Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi (DEK-TMK) Yönetim Kurulu Bşk. Yrd. Sn. Prof. Dr. Mete Şen 13 Temmuz Tarihinde Ziyaret Edildi.

Ülkenin enerji alanındaki en eski ve en deneyimli derneği olan DEK-TMK’nın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinin yanında, İTÜ Makine Mühendisliği Bölümünde akademisyen olarak bulunan Sn Prof Dr Mete Şen’e, Yönetim Kurulu Başkanımız Sn Yalçın Kıroğlu ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sn Mürşat Özkaya tarafından ziyarette bulunulmuş ve derneğimiz hakkında bilgi verilmiştir. Toplantıda, Komitenin özellikle temiz enerji alanında yapacağı etkinliklere Dernek olarak katılımının ve Komite’nin diğer çalışmalarına her türlü katkıda bulunmanın, sektör üzerinde önemli etkiler yaratacağı üzerinde fikir birliğine varılmıştır.

 

Elektrik Ticareti Derneği ile 26 Aralık 2012 Tarihinde İki Dernek Arasındaki İşbirliğine Yönelik Bir Toplantı Yapıldı

Lİ-DER YK Başkanı Yalçın KIROĞLU ve YK Üyesi Mürşat ÖZKAYA, elektrik piyasasının en önemli derneklerinden biri olan Elektrik Ticareti Derneği’nin YK Başkanı Mustafa KARAHAN’ı 26 Aralık 2012 tarihinde makamında ziyaret etmiştir. Görüşme iki derneğin ortaklaşa çalışabilecekleri alanların bulunmasına yönelik ilk toplantı olması açısından önemlidir. Görüşme sonucunda, iki derneğin -lisanssız sektörü de dahil olmak üzere- elektrik piyasasında elektrik satışına yönelik daha fazla serbestlik getirilmesine yönelik ortak çalışmalar yapmasının gerekli olduğu ortaya çıkmıştır.

 

Lİ-DER, TEDAŞ Ar-Ge Departmanı Müdürü Sn. Fadıl Fedai’yi Ziyaret Etti

Lİ-DER YK Başkanı Yalçın Kıroğlu ve YK Üyesi Mürşat Özkaya, 23 Ocak 2013 tarihinde, lisanssız elektrik üretimi sektörü açısından oldukça önemli olan ve projelerin değerlendirildiği/incelendiği bir bölüm olan TEDAŞ Ar-Ge Departmanı’nın Müdürü Sn Fadıl Fedai’ye bir nezaket ziyaretinde bulundu. Görüşmede, Lİ-DER’in kendi alanındaki her türlü konuda TEDAŞ’a desteği iletilmiştir.

 

Lİ-DER, TEİAŞ APK Dairesi Müdürü Sn. Nurhan Ozan’ı Ziyaret Etti

Lİ-DER YK Başkanı Yalçın Kıroğlu ve YK Üyesi Mürşat Özkaya, 23 Ocak 2013 tarihinde,TEİAŞ APK Dairesi Müdürü Sn Nurhan Ozan’ı TEİAİ Genel Müdürlüğü’nde ziyaret etti. Toplantıda, lisanssız elektrik üretimi sektörünü yakından ilgilendiren trafo kısıtlamaları konusunda önemli görüşmeler yapıldı, sektör beklentileri TEAİŞ’a iletildi.